Renkantis tinkamiausią šildymo būdą namams, dažnas susimąsto apie tai kuris jų yra efektyviausias ir pranašesnis už kitus. Rinkoje yra siūlomas platus pasirinkimas pačių įvairiausių įrenginių, tiek veikiančių naudojant skirtingo kuro rūšis, tiek ir išvis nenaudojančių jų. Tačiau, vertinant per daugybę metų susiformavusius žmonių įpročius, kietą kurą naudojantys įrenginiai vis dar išlieka labai populiarūs ir labai nenoriai užleidžia vieta modernesniems ir naujesniems šildymo būdams. Ir nors pastaruoju metu vis dažniau galima išgirsti kad kietojo kuro katilai ir židiniai tai jau pasenusios technologijos, tačiau jie vis dar plačiai naudojami ir tam tikrai yra priežasčių.

Prie kietojo kuro yra priskiriamos visiems gerai žinomos anglys ir malkos, o taip ganėtinai naujos medžio drožlių granulės ir briketai. Pastarieji tampa vis populiaresniais tiek dėl savo universalumo, tiek ir dėl degimo savybių. Vienas pagrindinių pranašumų, kuriais pasižymi kietas kuras yra jo kaina ir platus pasirinkimas. Dauguma šiuolaikinių šildymo katilų yra pritaikyti įvairioms kietojo kuro rūšims, kas leidžia rinktis priklausomai nuo pasiūlos ir rinkos kainų. Be to, šiais laikais yra itin paprasta pasirūpinti bet kuriuo kuru, nes juo yra prekiaujama praktiškai visose didesnėse parduotuvėse, o ir specializuotų įmonių yra labai daug.

Modernūs šildymo katilai sugeba netgi paversti medžio kuro minusą – greitą degimą į teigiamą savybę. Katilai pasižymi labai aukštu naudingumo koeficientų, prailginant degimo laiką ir užtikrinant pakankamai gerą šilumos perdavimą. Be to šildymo sistemas su kietojo kuro katilais galima automatizuoti taip, kad jos reikalautų kaip įmanoma mažiau priežiūros ir galėtų ilgą laiką veikti be žmogaus įsikišimo. Tai neabejotinai užtikrino, kad dar daug metų šie įrenginiai bus naudojami įvairių patalpų šildymui.