Nuo vaikystės esame mokomi, kad kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį, kad mūsų pačių padaryti nuostoliai, turi ir būti padengti iš mūsų pačių kišenės. Atsižvelgiant į tai, kad daugiausia nenumatytų nelaimių įvyksta kelyje, šis atlyginimo principas buvo pritaikytas vairuojantiems transporto priemones. Lietuvos respublikos įstatymų valia, norint naudoti savo automobilį yra būtinas automobilio civilinis draudimas. Draudimo bendrovės padengia nukentėjusių trečiųjų šalių patirtą žalą eismo įvykių atveju. Tačiau juk kiekvienas nori, kad nelaimingo atsitikimo atveju ne tik kitų, bet ir jų pačių nuostoliai būtų padengti. Tam skirtas KASKO draudimas,

KASKO – ženkliai brangesnis nei privalomasis automobilio civilinis draudimas (TPVCA). Tačiau nereikia išsigąsti. Pasirinkdami šį draudimo tipą, gaunate platesnį spektrą paslaugų bei garantijų, kurios padeda išvengti nenumatytų išlaidų. Pirmasis ir svarbiausias šio draudimo pliusas, kad net ir dėl jūsų kaltės įvykusio nelaimingo atsitikimo atveju, ne tik nukentėjusių trečiųjų šalių, bet ir jūsų, patirta turtinė bei asmeninė žala yra padengiama draudimo bendrovės. Į tai įeina ne tik eismo įvykiai, bet ir vandalizmo apraiškos, vagystės, gamtos veiksnių ar stichinių nelaimių įtakoti nuostoliai automobilio savininkui.

Žinoma, ne tik nuo į sutartį įtrauktų paslaugų kiekio priklauso automobilio civilinio draudimo kaina. Nustatant draudimo įmokos dydį, didžiausios įtakos turi esami ir galimi rizikos faktoriai. Visų svarbiausia, draudimo bendrovės įvertina vairuotojo amžių, patirties stažą bei draudimo istoriją: eismo įvykių kiekį ir drausmingumą. Kuo labiau patyręs ir drausmingas klientas, tuo draudimo kaina mažesnė. Taip pat vertinama ir draudžiamoji transporto priemonė. Kuo automobilio masė ir galingumas yra didesni, tuo didesnė rizika, kad jie gali patekti į eismo įvykį ir padaryti didesnius nuostolius. Reikia nepamiršti ir automobilio naudojimo bei registracijos vietos. Akivaizdu, kad sostinėje naudojamas automobilis, dėl intensyvaus eismo, turi daugiau galimybių patekti į avarinę situaciją, nei kaimo ar mažo miestelio vairuojama transporto priemonė. Toks pat rizikos faktorius galioja ir papildomiems, jaunesnio amžiaus vairuotojo teisių turėtojams, kuriems esant būtina juos įtraukti į draudimo sutartį.  Tai turės didelį efektą kainodarai, nes nepatyręs vairuotojas, kaip ir didmiestis, kelia papildomą riziką įvykti eismo įvykiui.