Visi nori turėti tiesius dantis bei kerinčią šypseną. Norint įgyvendinti savo svajonę labai svarbu yra surasti tinkamą specialistą, kuris nusimano savo darbą bei puikiai atlieka dantų tiesinimo procedūras.

Ortodontas Vilniuje, Kaune ar kitose didžiuosiuose Lietuvos miestuose išspręs Jūsų problemą, tad galėsite džiaugtis tiesiais dantimis. Šiame straipsnyje aptarsime dantų tiesinimo būdus, skirtus suaugusiems.

Išoriniai breketai

Breketai – tai nenuimamas ortodontinis aparatas, kuris yra tvirtinamas ant dantų skuostinių, sujungiant visus dantis su viela. Išoriniai breketai tai visiems žinomas dantų tiesinimo būdas, kuris skirstomas į du tipus:

  • naujosios kartos – ne tokie masyvūs, daromi iš įvairiausių metalų lydinių;
  • senosios kartos – saugūs, negadina dantų emalio.

Šie variantai yra gaminami iš keramikos bei metalo. Kalbant apie estetiškumą, geriau yra rinktis keraminius, kadangi jie mažiau pastebimi, sukelia mažiau trinties, taip pat gydymas užtrunka šiek tiek trumpiau negu su metaliniais breketais.

Taip pat egzistuoja beligatūriniai breketai, kurie yra metaliniai arba skaidrūs. Toks variantas tinka ne visais atvejais, tad būtinai reikia pasitarti su ortodontu koks variantas yra geriausias būtent Jums.

Vidiniai breketai

Puikus variantas tiems, kas griežtai atsisako nešioti paprastus breketus yra vidiniai breketai. Jie gaminami naudojant specialųjį lydinį, kurį padaro breketų įranga pakankamai ploną, tad jie idealiai priglunda prie vidinio dantų paviršiaus.

Tokie breketai turi savų privalumų, kadangi nešiojant jos estetinis vaizdas nesigadina ir niekas net neįtars, kad Jus juos nešiojate.

Kapos

Dantų kapos – tai pats pažangiausias dantų tiesinimo būdas, kuris egzistuoja Lietuvoje. Jos yra dažniausiai permatomos, tad labai patogu išsaugoti estetinį grožį. Šios procedūros metu yra pagaminamos kelios kapos, kurios nešiojamos viena po kitos.

Tokiu būdu jos palaipsniui suteikia dantims spaudimo, o su laiku dantys visai išsitiesina. Žinoma, toks variantas yra geriausias kai atvejis nėra sudėtingas. Taip pat tokias kapas yra lengva prižiūrėti, užtenka po kiekvieno valgymo išsivalyti dantis.

Tai yra labai patogu, nes jas galima išsiimti trumpam laikotarpiui ir vėliau užsidėti atgal. Tai visai nepakenks gydymo procesui, o kartais labai pagelbės išskirtiniais atvejais.

Mikroimplantai

Kai kuriais atvejais reikalinga koreguoti sąkandį, tad paprastų breketų gali neužtekti. Tokiu atveju yra pasitelkiama papildoma pagalba – mikroimplantai, kurie suteikia papildomos atramos.

Jie padeda parinkti patogesnę dantų atramos vietą, tokia procedūra trunka iki 15 minučių ir yra neskausminga, kadangi pasitelkiama vietinės nejautros pagalba. Po viso gydymo mikroimplantai yra pašalinami ir tai tikrai yra labai efektyvus būdas norint sutvarkyti sąkandžio problemas kuo greičiau.

Chirurgija

Sudėtingiausiais atvejais yra pasitelkiami chirurginiai gydymo būdai kai dantų tiesinimo įrangos nepakanka. Tai vadinama ortognatinė chirurgija, kurios metu stebima skeletinė žandikaulių patologija, viršutinio ir apatinio žandikaulių tarpusavio neatitikimai, veido asimetrija.

Tokia procedūra gali būti derinama su ortodontiniu gydymu arba estetiniu plombavimu, chirurginėmis intervencijomis. Vėliau po viso gydymo būtinai reikia palaikyti dantis toje vietoje, kurioje jie dabar yra specialiųjų priemonių dėka. Tokį retencijos laikotarpį nustato gydytojas.

Apibendrinimas

Straipsnyje aptarėme visus suaugusiųjų dantų tiesinimo būdus, kurie pasižymi tam tikrais privalumais bei trūkumais. Norint pasirinkti sau tinkamą tiesinimo būdą, geriausia yra pasikonsultuoti su tos srities profesionalu, kuris padės išsirinkti Jums tinkamiausią variantą.