Straipsnį parengė: www.megacredit.lt

Greita paskola šiuo metu dažnai akcentuojama paslauga. Praėjus krizei labai dažnai primenama, kad lietuviai su ja susitvarkė gana neblogai. Matyti, kad mūsų tautos žmonės tikrai labai taupūs ir stengiasi, kad juodą dieną nebūtų problemų. Visgi, nors tautiečiai taupūs – santaupų jie beveik neturi. Kodėl? Ar tai lemia, kad jų algos yra labai mažos, ar paprasčiausiai taupo ne toje sferoje, kurioje reikia?

Statistikos duomenimis – lietuviai yra labai taupūs žmonės. Jau prieš krizę jie buvo linkę po truputį kaupti pinigus. Praėjus 2009-iems metams kaupimas tik dar labiau sustiprėjo ir daugelis džiaugiasi, kad juodai dienai yra pasiruošę. Tiesa, galima išskirti dviejų tipų žmones. Vieni teigia, kad santaupų turi ir jas labai saugiai laiko banke. Kai tuo tarpu kiti nieko daugiau nedaro tik skundžiasi ir tuo pačiu taupo pinigus kojinėje. Atrodo, pasitikėti banku nežada, o atsitikus kokiai nors nelaimei tikina, kad iš jų buvo pavogti keli tūkstančiai eurų. Greita paskola dažnai būna ta priežastis, kodėl žmonės turi santaupų. Skolintis vien dėl kaupimo – labai blogas pasirinkimas. Kadangi Lietuvoje yra labai daug įmonių, kurios suteikia kreditą – geriausia skolintis būtent tada, kai paskolos jiems labiausiai ir reikia.
Labai prasti lietuvių kaupimo įpročiai remiasi ir į tai, kad daugelis nesikreipia į bankus. Taigi, jie pinigus laiko labai nesaugiai. Ką jau kalbėti apie tai, kad laikant pinigus banke jus iškart gali ir auginti į didesnes sumas.
Lietuviai skundžiasi, kad pinigų nėra, tačiau kuomet buvo keičiamas litai-euras – tuomet žmonės su labai didelėmis sumomis atvykdavo į paštą, kad pinigai būtų pakeisti. Taigi kyla klausimas – iš kur yra tie pinigai? Panašu, kad tautiečiai taupo. Ir jau turi sutaupę dideles sumas nekalbant apie žemes, kurias daugelis turi.

Greita paskola – nuostabi išeitis. Žinoma, tik tokiu atveju, jeigu pritrūkote pinigų. Nesiskolinkite, jeigu Jums netrūksta pinigų, kadangi tai labai didelis įsipareigojimas. Tendencija rodo, kad lietuviai gyvena vis geriau ir panašu, kad greitu metu kreditai jiems apskritai bus nebereikalinga paslauga.