Nors vestuves visi bandome planuoti ekonomiškai, kad dėl nieko netektų permokėti, tačiau visgi vartojimo paskola kartais tampa vieninteliu būdu staigiai susimokėti pernelyg išaugusias išlaidas. Panagrinėkime, kaip tokios situacijos susiklosto…

 

Prieš vestuves visuomet pritrūksta

 

Taigi, vartoji paskola jaunavedžiams – nieko naujo šiame pasaulyje. Tokių situacijų būna neretai. Tą patvirtinti galėtų paprasta praktika. Štai jauna šeima, kuri susituokė pernai: „Skaičiavau, kad viskas kainuos apie 2000 eurų“, – pasakoja jauna mama, kurios vartojimo kreditas jau grąžintas. „Kvietėme žmones, turėjo būti apie 40. Paskui paaiškėjo, kad jų bus daugiau, nes kai kas tiesiog viešės tame krašte, tai nepakviesti nepatogu. Be to, iš giminių kai kurias paslaugas skolinomės, vėlgi, išeina, kad negali jų ir nekviesti. Arba – vieni sužino, kad tuokiesi, kad pakvietei, kiti sužino, įsižeidžia, kad nepakvietei, tuomet sakai, kad dar planavai pakviesti, nepakvietei, nes dar neatsiuntei visiems kvietimų ir panašiai… Žodžiu, svečių skaičius užaugo iki 60, o kiekvienas svečias – tai jau paskui darosi nebe malonumas, o tiesiog galvos skausmas, nes turi galvoti, kur visus paguldyti, susodinti… Tai jeigu iš pradžių planavome viską daryti pas uošvę name kaime, galiausiai teko nuomoti papildomą sodybą nedidelę, kur galėjo žmonės, kurie netelpa nakvoti. Jau kainavo papildomus 300 eurų. Tai dar ne viskas. Sakėme, neimsime jokių muzikantų, nes tik gadina šventę. Bet artėjant vestuvei, likus savaitei, prasidėjo kažkokie pykčiai iš žmonių, kad čia atseit kokios vestuvės be muzikantų. Ką gi. Vardan visų vyresnio amžiaus giminių teko mums ir užsakyti tuos muzikantus. O žinote, rugpjūčio mėnesį, kai viskas jau užsakyta… Tikrai nelengva rasti kažką normalaus, o dar už padorią kainą. Tai tenkinomės tuo, ką galima gauti. Užsakėme dar už 400 eurų. Galiausiai, prasidėjo tokie visokie dalykai, kad daugiau negu planuota kainavo maistas, teko dar muzikos aparatūra, indus nuomoti. Pasitvirtino blogiausias scenarijus ir lijo, tai nuomojom palapinę ir skėčius. Štai tau ir viršyta kaina ir vartojimo paskola akcija jau atrodo iškart kaip geriausia vestuvių dovana…“, prisimena moteris. Tiesa, ji tikina, kad vartojimo paskola internetu buvo paimta savaitė prieš vestuves ir grąžinta kitą dieną po vestuvių. „Reikėjo imti trumpesniam laikui – būtų mažiau kainavę“, – gailisi ji dabar. Pasirodo, svečiai gausiai apdovanojo jaunuosius, todėl šiems pavyko po šventės ir gerai praleisti laiką, nes atidavus kreditą, liko pinigų ir kelionei.

 

Kam išleisite daugiausiai?

 

Jeigu ir jūs planuojate vestuves, iškart galite nusiteikti, kad tam tikros išlaidos bus tikrai didelės:

  • Sodybos nuoma. Vien čia vartojimo paskola maziausios palukanos gali būti reikalinga. Tai tikrai didelės išlaidos. Tik nuo jūsų priklausys, ar čia nedidelis vartojimo kreditas internetu bus pakankamas, ar reikės pakloti kur kas daugiau. Rasite sodybų ir už 300 eurų, ir už 20 tūkstančių.
  • Kiekvieno žmogaus kiekvienas kąsnis kainuos, ypač, jeigu samdysite aptarnaujančias moteris su maisto tiekimu. Tuomet tikrai tai kainuos priklausomai būtent nuo svečių skaičiaus. Taigi, vartojimo paskola palukanos gali būti susijusios su tuo, kiek sumokėsite už maitinimą.
  • Gėrimai. Gal ir nebūsite tie šventėjai, kurie vestuvėms išleidžia krūvas pinigų, tačiau gėrimai yra reikalingi visada. Jiems neišleisti – negarbė, draugai supyks. Linkime, kad jau geriau būtų vartojimo paskola automobiliui, o ne gėrimams. Bet ir priešingu atveju neliksite nesuprasti.
  • Juk taip norisi kažkuo nudžiuginti svečius. Tai ir vartojimo paskola namams pripildyti pramogų gali pasitarnauti.

Švęskite protingai!