Šiuolaikinis verslas yra neatsiejamas nuo tokių sampratų kaip procesai, projektai, klientai, tiekėjai ir valdymas. Iš tiesų poreikis sekti, stebėti ir kontroliuoti kiekvieną įmonės veiklos sritį atsirado iš noro efektyviau valdyti visą veiklą. Tad modernus požiūris į verslą yra neįmanomas be tinkamos verslo valdymo sistemos, kurios pagalba galima ne tik kontroliuoti kompanijos procesus, tačiau ir įgyvendinti pačius sudėtingiausius projektus. Tačiau nežiūrint į tai, jog daugelis žmonių yra girdėję apie verslo valdymo sistemas, tačiau tikroji jų nauda dar kelia šiokių tokių klausimų.

Šiuo klausimu yra parašytos knygos, tad norint trumpai apibendrinti viską keliais sakiniais, galima sujungti pagrindinius dalykus į šias grupes:

Efektyvumas – neabejotinai svarbiausia nauda, kurią užtikrina veiksminga verslo valdymo sistema. Ir šiuo žodžiu apibūdinama bet kuri veikla, pradedant nuo likučių valdymo iki klientų aptarnavimo. Be abejo pagrindinė sritis, kurioje kiekviena įmonė stengiasi pasiekti kuo aukštesnio efektyvumo yra procesai, iš kurių susideda visa jos veikla. Tik tuo metu, kai kiekvienas darbas ir užduotis įmonėje yra atliekamas neprarandant laiko ir suprantamai pinigų, galima teigti jos yra pasiekiamas tam tikras efektyvumas.

Galimybė stebėti veiklą realiuoju laiku – dar vienas svarbus momentas, kuris suteikia didelį pranašumą. Tinkama verslo valdymo sistema leidžia vadovams matyti esamą situaciją, nelaukiant periodinių ataskaitų. Tokiu būdu galima daug greičiau imtis būtinų pokyčiu ir reaguoti į atsirandančius pokyčius.

Pelno didinimas – ko gero pagrindinis dalykas, dėl kurio organizacijos imasi diegti verslo valdymo įrankius. Bet kokia veikla turi būti nukreipta į pastangas sumažinti nebūtinas išlaidas ir padidinti pelną. Šis procesas turėtų vykti be perstojo ir pasiekus vienus tikslus, dažniausias yra iškeliami kiti ir ieškoma būdų juos pasiekti taip vedant kompaniją į vis naujas aukštumas.