Katės pasirinkimas yra labai atsakingas žingsnis, kuris turi būti labai apgalvotas bei tikslus. Dažniausiai būsimi šeimininkai susimąsto ką geriau yra įsigyti, suaugusią katę ar mažą kačiuką, koks pašaras yra tinkamiausias šiems gyvūnams ir iš kur ji geriausia pasiimti.

Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime šiuos procesus ir pateiksime kelias rekomendacijas kaip išsirinkti tinkamiausią katę.

Suaugusių kačių ir mažų kačiukų maistas

Prieš įsigyjant katę, labai svarbu yra atsižvelgti į katinų mitybą bei jos ypatybes. Geriausia yra nepirkti pigiausio kačių maisto, o prioritetą skirti kokybiškam ėdalui. Tokiu atveju galima išvengti daugybės katės sveikatos sutrikimų bei užtikrinti, kad ji gyventų ilgiau.

Svarbu yra taip pat atsižvelgti į mitybos ypatybes. Įdomus faktas tai, kad mažo kačiuko skrandžio dydis – it lazdyno riešuto, t.y. labai mažas. Tačiau kaip ir kiekvienam augančiam organizmui, taip ir kačiukui, augant reikia labai daug maistinių medžiagų.

Juos gali suteikti sausas mažo kačiuko pašaras – smulkios granulės, turinčios daug maistinių medžiagų ir energetinės vertės.

Kalbant apie suaugusias kates, geriausia yra rinktis maistą skirtą būtent suaugusioms katėms, kadangi suvalgiusioms didelį kiekį mažyliams skirto maisto, gali sustreikuoti gyvūno skrandis.

Gyvūnų prieglauda ar veislynas?

Yra toks tipas šeimininkų, kurie nori iš anksto žinoti kokio charakterio ir būdo bruožų bus katę, tokiu atveju yra rekomenduojama pasiimti suaugusią katę iš gyvūnų prieglaudos.

Tokios katės dažniausiai yra ramaus būdo, turi patirtį gyventi uždaroje patalpoje, tad jos nesukels papildomų rūpesčių ir greitai pripras prie naujo šeimininko.

Kitas variantas yra paimti katę iš veislyno. Šiame etape yra svarbu išsiaiškinti kokiomis sąlygomis gyveno kačiukas pirmomis savo gyvenimo savaitėmis. Jeigu aplinka buvo tinkama, tuomet galima nesijaudinti dėl smegenų vystymosi problemų bei charakterio ypatybių.

Suaugusios katės ir kačiuko charakterio ypatybės

Pirmas variantas – yra mažas kačiukas, kurį dauguma norėtų pasirinkti. Maži kačiukai yra labai mieli, aktyvūs, nuolat turi noro žaisti bei išdykauti. Svarbu yra įvertinti, ar šeimininkas turės tiek laiko ir jėgų nuolat žaisti bei skirti tiek dėmesio mažajam augintiniui.

Tokiu atveju jeigu šeimininkas yra gana užsiėmęs arba neturi daug laisvo laiko, kurį galėtų skirti kačiukui, geriausia yra rinktis suaugusią katę. Nors jos nėra tokios žaismingos, bet užtat jų charakteris yra jau susiformavęs, jos yra ramios bei pasitikinčios savimi.

Prieš pasirenkant katę, taip pat atkreipkite dėmesį į tai, kokie yra gyvūno įpročiai, charakteris bei išsiaiškinkite visą svarbią informaciją, susijusią su katės gyvenimu.

Apibendrinant

Taigi, galime prieiti prie išvados, kad tiek suaugusios katės, tiek maži kačiukai turi savo privalumų bei trūkumų. Svarbu yra pasverti visus šiuos aspektus ir išsirinkti būtent sau tinkamą variantą.

Daugiau apie kačių mitybą galite sužinoti dimedium.lt