Lietuvoje statybine mediena prekiaujama jau ne tik įprastuose prekybos centruose. Vis daugiau medienos pardavėjų žengia į elektroninę erdvę. Jie suteikia galimybę užsakymus pateikti paprasčiausiu internetu arba telefonu. Štai, http://www.lentos.net suteikia galimybę klientams iškart susidėti reikiamą medieną į virtualų krepšelį ir patvirtinti užsakymą vos keliais žingsniais. Jeigu ir jūs norėtumėte užsisakyti medieną internetu, tai pirmiausia kruopščiai paieškokite geriausias kainas siūlančių pardavėjų. Jokiu būdu nebandykite rizikuoti rinkdamiesi pasiūlymus ir neaiškių asmenų. Kokybišką statybinę medieną internetu užsakyti jau darosi įprasta, tačiau pirmą kartą tai darantiems, siūlytume žemiau paskaityti trumpą gidą, kuriame apibendrinami pagrindiniai niuansai ir privalumai.

Internetu statybinę medieną pirkti reikėtų tik iš tokių vietų, dėl kurių veiklos legalumo nekyla jokių abejonių. Tai labiausiai liečia skelbimų portalų vengimą. Jeigu norite saugiai ir legaliai įsigyti statybinę medieną, tuomet ją pirkti reikėtų iš tokių įmonių ar privačių asmenų, kurie turi teisę verstis prekyba. Tai reiškia, kad prieš tai patartina pasidomėti ar pardavėjas tikrai yra įteisinęs veiklą. Jeigu statybinę medieną perkate namo statybai, tai logiška, jo reikės rinktis visus apskaitos dokumentus. Nelegaliai prekiaujantys pardavėjai negalės jums išrašyti sąskaitų faktūrų – jie tam neturi teisės. Štai kodėl rekomenduojama visada viską pirkti tik iš legalia prekyba užsiimančių pardavėjų.

Kai kurie pardavėjai pabrėžia, kad atstumas gali daryti milžinišką įtaką pristatymo mokesčiui. Užsakant statybinę medieną, dažniausiai už jos pristatymą tenka mokėti atskirą mokestį. Jeigu jūs renkatės tokią įmonę, kuri yra įsikūrusi labai toli, tuomet logiška, jog ir pristatymo mokestis bus gana nemažas. Dėl to reikėtų labiau domėtis vietinėmis įmonėmis. Kai kurios prekiauja tik tam tikrų miestų ribose, o kitos, žinoma, medieną gali pristatyti į bet kurią vietą, jeigu už tai yra sumokama atitinkama pinigų suma.

Norintiems įsigyti kokybišką medieną be jokių nesklandumų, patartina nevengti domėjimosi pardavėju. Aiškiau kalbant, prieš medienos užsakymą, būtinai paieškokite atsiliepimų. Jų ieškokite ne tik apie pardavėją, bet ir siūlomą medieną, nes kartais kai kurie pardavėjai siūlo prastos kokybės medienos produkciją.