Net ir mėgstamą darbą dirbantis žmogus retkarčiais gali būti paniuręs. Nei vienas iš mūsų nesame optimistai 24 valandas per parą. Na, gal ir pasitaiko išimčių, bet čia stengiamės apimti bendrus teiginius. O tarp tų teiginių – nauji pledai.

Kaip atspėjote perskaitę pavadinimą, įdomu panagrinėti, ką rašytojui reiškia pledas. Iš karto reikia pasakyti, kad rašytojo profesija suprantama įvairiai, tačiau šį kartą mūsų akiratyje – grožinių kūrinių rašytojai.

Įkvėpimas

Kodėl kalba rutuliojasi apie knygų autorius? Kodėl išskirti būtent jie? Ogi todėl, kad ši profesija reikalauja įkvėpimo. Jei įkvėpimas neapleidžia, rašoma ilgai, daug. Išmąstoma puikių dalykų. Jei įkvėpimo stinga, rašymas lėtesnis, ne tik pastraipos, bet ir sakiniai gimsta lėtai. Suraitomi keli žodžiai. Tada nubraukiami. Dar keli. Ir vėl nubraukiami. Ir taip toliau.

Pledo pasirinkimas – geras sprendimas, jei esate rašytojas ir ieškote įkvėpimo. Pavyzdžiui, gyvenate nuosavame name ir turite terasą. Vasaros pradžia, būtų malonu nusinešti kompiuterį į terasą ir padirbėti kokią valandėlę ten… Kad būtų komfortiška, kad nesušaltumėte, nauji pledai yra objektas, kuriuo pravartu pasidomėti.

Romantika

Ne paslaptis, kad daug literatūrinių romanų yra apie meilę. Tokių kūrinių autoriams taip pat reikia įkvėpimo. Bandant sukurpti romantiškas scenas vėlgi pasitarnauja pledas. Vien įvaizdis romantiškas: kuriama apsigaubus dailiu pleduku, šalia arbatos puodelis…

Aišku, ir pačioje knygoje visai maloni scena apie įsimylėjusius veikėjus, jaukiai leidžiančius laiką. Gal žaidžia stalo žaidimą ir dalijasi pledu; gal abu apsigaubę sėdi terasoje; gal vakaroja prie jūros…

Racionalumas

Akivaizdu, kad pledai – ne tik įkvėpimas, ne tik romantika, bet ir racionalumas. Pirmiausia dėl išskirtinio praktiškumo. Taip pat dėl šilumos. Dar vienas racionalumo argumentas – kaina. Pledų pasiūlymai skatina permąstyti prielaidas, jog geri daiktai turi būti brangūs. Naujo pledo paieška įkvepia, nes kainos, pasirodo, yra patrauklios.

Nauji pledai svarbūs ne tik rašytojams. Bet kūrėjui pledas – nepamainomas daiktas, suteikiantis jaukumo, padedantis susikaupti ir sumąstyti naujų temų kūriniams, naujų idėjų. Kai tai dera su racionaliais pliusais, visuma verta gražių žodžių.