Ginekomastija yra patologinis procesas, kurio metu padidėja vyro pieno liaukų tūris. Galima pastebėti skausmą, krūtinė atrodo sunki ir pilna.Kiekvienas vyras turi pieno liaukos embrioną. Kartais brendimo metu 13–15 metų jaunuoliams skauda spenelių srityje, tačiau padidėjus vyriškų lytinių hormonų kiekiui organizme, viskas praeina savaime.

Ginekomastija yra ne tik estetinis defektas. Kai kuriais atvejais patologija gali sukelti rimtų pasekmių. Todėl esant tam tikroms indikacijoms galima skirti chirurginę intervenciją.

Pieno liaukų padidėjimas atsiranda dėl pačių liaukų liaukinio audinio augimo.Dažniausia ligos priežastis yra nutukimas.

Daugeliu atvejų ginekomastija vystosi dėl hormoninių sutrikimų. Paprastai vyrui, turinčiam šį negalavimą, padidėja estrogeno, pagrindinio moteriško hormono) kiekis, o testosteronas, priešingai, mažėja.

Be to, šie veiksniai gali sukelti patologiją:

• Hipofizės navikų buvimas, kuriame padidėja prolaktino lygis. Vyrams tai lemia krūties augimą.
• Metabolizmo sutrikimas, kai sutrinka organai, atsakingi už svarbių hormonų gamybą.
• Tam tikrų vaistų vartojimas, kai krūtų padidėjimas yra vienas iš šalutinių reiškinių.
• Besaikis alaus, kuriame yra fitoestrogenų, gėrimas.

Pagrindinis simptomas yra pieno liaukų tūrio padidėjimas, kurio skersmuo gali siekti 10-15 cm. Tuo pačiu metu padidėja ir speneliai, plečiasi areolos plotai, kurie tampa tamsesni, panašūs į moters.
Jei įtariate ginekomastiją, turėtumėte kreiptis į gydytoją ir sužinoti tikslią patologinio proceso vystymosi priežastį.

Kokiais atvejais gali prireikti operacijos?
• Neoplazma pieno liaukų srityje.
• Gumbai, cistos krūtinėje, spenelių išskyros.
• Konservatyvios terapijos poveikio trūkumas.
• Stiprus emocinis diskomfortas.

Sprendimą dėl chirurginės intervencijos tinkamumo priima tik gydytojas Ginekomastija gali būti atliekama ne visais atvejais.
Pastaraisiais metais estetinė medicina padarė didelę pažangą. Dabar galite išspręsti daugelį, net labai rimtų problemų, pašalindami išvaizdos defektus, dėl kurių žmogus jaučia psichologinį diskomfortą. Tai labai svarbu socializacijai ir harmoningam žmogaus vystymuisi.