Atsidarius kiemo vartams, pirmas dalykas kurį pastebime iš karto tai yra garažo vartai. Jie gali neišsiskirti eksterjere jei pasirinksime panašios spalvos į sienas arba kaip tik, išsiskirti ir suteikti fasadui šarmo. Šiuos dalykus reikia pradėti derinti su architektu dar prieš pradedant statybas. Kaip žinote, langai durys, garažo vartai yra montuojami pirmiausia kai tik uždengiamas stogas. Tinkamai priderinti šie elementai suteikia namui stilių ir vientisumą. Ne paslaptis kad gražūs vartai kilsteli namo verte, o neišvaizdūs standartiniai gali kaip tik sumenkinti. Nuo grožio temos pereikime prie techninės pusės.

Garažo vartai gaminami iš plastiko ir aliuminio, jungiamosios dalys dažniausiai būna plieninės.
Pavyzdžius galie apžiūrėti apsilankę pas šį gamintoją https://www.idomus.lt/lt/produktu-grupe/garazo-vartai . Nuo vagystės garažo varta apsaugo menkai. Norint turėti didesnį saugumą, reikia papildomai montuoti nestandartinius mechaninius užraktus ir būtinai garaže turėti įrengtą signalizaciją su judesio davikliu ir apšvietimu.

Žiemos metu vartų svarbiausia funkcija – nepraleisti į vidų šalčio. Šiam tikslui garažo vartų profilyje yra patalpinta 3-4 centimetrų putplasčio sluoksnis, kuo jis storesnis, tuo geriau. Kai renkatės vartus, būtinai atkreipkite dėmesį ar jie yra sujungti iš didelių ar mažų segmentų. Kuo segmentų daugiau, tuo ir tarpų pro kuriuos skverbtis šaltis yra daugiau.

Kokybiški vartai negali būti be patikimo gamintojo vartų automatikos. Nuo seno garsėja Italų, amerikiečių, britų gaminiai. Kokybiškų vartų automatika reiškia, kad blogiausias dalykas kuris jums gali nutikti eksploatuojant vartus – perdegusi lemputė. Ją nesunku pasikeisti pačiam, o jeigu pakeisite LED lempute, tikimybė perdengti sumažės dar labiau.

Net jeigu išsirinkote brangiausius vartus, tai dar nereiškia kad nieko nereikės daryti. Kaip ir kiekvieną gerą daiktą juos reikės prižiūrėti, patepti tepalu ir apsaugoti nuo rūdžių. Kai vyksite pirkti pas gamintoją, vadybininkas vargu ar papasakos apie garažo vartų distancinius pultelius jeigu apie tai nepaklausite patys. Esmė tokia, kad ne visų vartų automatikos nuotolinio valdymo pulteliai yra geros kokybės. Tiesą pasakius kai kurie lūžta nukritę ant žemės vos kelis kartus. Tad iš anksto pasižiūrėkite kokį jums teks naudoti ir galbūt įsigykite atsarginį.