Vandens šildytuvas tai prietaisas, kuris užtikrina, kad namuose visada būtų šilto vandens. Jeigu svarstote galimybę įsigyti tokį prietaisą, pasidomėkite siūlomais variantais, jų yra tikrai nemažai, tačiau jie ir yra skirti skirtingiems jūsų poreikiams. Tad peržvelkime keletą variantų, kad galėtumėte lengviau nuspręsti kokio tipo vandens šildytuvo jums reikia.

Dažniausiai pirkėjai galvoja, kad visi vandens šildytuvai yra vienodi, nepaisant jų spalvos ar dydžio. Tačiau tikrai ne, jie tikrai gali skirtis. Pirmas variantas tai elektrinis šildytuvas. Jo pagrindiniu vanduo yra kaitinamas naudojant elektros energiją. Tokio tipo boileris vandenį gali sušildyti siurblio pagalba, vandenį varinėdamas per vamzdžius. Kokie pliusai ir minusai? Pagrindinis pliusas yra greitis, vanduo labai greitai yra sušildomas ir jums nereikia laukti, kitas aspektas yra ekonomiškumas. Jų minusas yra – didelis elektros energijos eikvojimas. Tad šitas variantas idealiausiai tinka mažoms patalpoms.

Dujiniai šildytuvai. Jeigu esate už ekologiją, turėtumėte žinoti, kad tai ne ekologiškiausias pasirinkimas, tačiau pigesnis variantas nei elektrinis šildytuvas, kadangi jo veikimo principas parengtas šildymu dujomis.

Kombinuotas šildymas ir kondensaciniai šildytuvai. Kombinuotas, tai toks šildytuvas, kuris vienu metu vandenį gali pašildyti tiek elektra tiek dujomis. Tai labai geras pasirinkimas kainos ir kokybės atžvilgiu. Jie tinka tiek mažoms tiek didelėms patalpoms. Kondensacinis vandens šildymas ne toks populiarus, tačiau tai labai našus ir efektyvus būdas šildyti vandenį. Tačiau jų pasirinkimas nėra labai platus, o ir kainos kiek didesnės.

Svarbus dalykas prieš perkant vandens šildytuvą yra įvertinti vietą šildytuvui ir savo patalpos dydį. Kadangi šildytuvai yra įvairių dydžiu, tai gali susiaurinti paiešką, turint ribota erdvę tokiam prietaisui. Kitas dalykas patalpos dydis, jeigu jūsų patalpos didelės, efektyviausia rinktis greito veikimo principo šildytuvus. Taip pat prieš perkant tokius prietaisus pasitarkite su specialistais, žinodami jūsų poreikius, jie jums parinks optimaliausią variantą.