Aukštos kokybės tvoros, pagamintos iš gerų medžiagų, sumontuotos pagal visas taisykles, jau garantuoja jums rūpesčių sumažėjimą dėl jų priežiūros.
Norėdami pasirinkti tinkamą tvorą, pirmiausia turite nuspręsti iš kokių medžiagų planuojate tvorą statyti. Kraštovaizdžio dizaino stilius yra nepaprastai svarbus renkantis tvoros medžiagą.

Tvoros šiuo metu gaminamos iš pačių įvairiausių medžiagų, kurių kaina priklauso nuo dizaino, montavimo, medžiagos, apsaugos funkcijų ir priežiūros.
Nepaisant medžiagos kainos, tvoros įrengimas užima daug laiko ir pastangų, todėl norisi užtikrinti maksimalų jos tarnavimo laiką. Stulpai tarnauja kaip atraminė konstrukcija, o visos tvoros ilgaamžiškumas priklauso nuo jų kokybės ir teisingo stulpų sumontavimo.

Mediena laikoma tradicine stulpų gamybos medžiaga. Šiandien tinkamos kokybės mediniai stulpai yra gaminami iš kietmedžio rąstų. Pušis, maumedis, uosis, ąžuolas, eglė yra atspariausi nepalankiems aplinkos veiksniams, temperatūros pokyčiams, drėgmei. Stulpams gaminti netinkamos tokios rūšys kaip beržas, klevas, liepa, drebulė, alksnis ir bukas. Norėdami prailginti medinių stulpų tarnavimo laiką, reikia papildomų procedūrų medienos paruošimui. Bet kokia tvoros danga lakas ar dažai turi būti reguliariai atnaujinami, kad būtų išlaikytos estetinės tvoros savybės. Šio tipo pasirinkimas dažnai siejamas su kraštovaizdžio dizaino stiliumi. Paprastai tvoroms, pagamintos iš medienos, naudojama medinė atrama.

Metaliniai stulpai yra universalūs. Jie gerai derinami tiek su medine tvora, tiek su segmentais ar metaliniu profiliu. Be to, tokia atrama sugeba atlaikyti dideles apkrovas. Metalas yra patvaresnis už medieną, tačiau jam reikalingas papildomas apdorojimas. Galimi du metalinių stulpų variantai: tuščiaviduriai suvirinti tam tikro skersmens vamzdžiai ir iš metalinio profilio gaminami su kvadratiniu skerspjūviu stulpai.

Betoniniai stulpai pasižymi aukštu patvarumu, tačiau jie nėra derinami su visomis medžiagomis.

Būsimos tvoros pasirinkimas turėtų būti derinamas su medžiagomis, kurios jau naudojamos namo statybai ir kitoms konstrukcijoms.