Odos gaminiai pasirodė prieš daugelį tūkstančių metų ir labai paplito ne tik tarp moterų, bet ir tarp vyrų. Odinės rankinės dėvėjimosi laikas yra toks ilgas, kad greičiausiai rankinė išeis iš mados ir nusibos, bet nepraras estetinės išvaizdos ar nebus tinkama naudoti. Medžiaginės vyriškos rankinės tarnaus trumpiau, bet jas galite dažniau keisti ir derinti prie savo aprangos stiliaus .https://www.lagaminaivisiems.lt/vyriskos-rankines-per-peti.html.

Nepaisant viso to, odos gaminiams reikėtų skirti daugiau dėmesio.
Odines rankines geriau laikyti sausoje, gerai vėdinamoje vietoje, toliau nuo tiesioginių saulės spindulių. Jei kurį laiką neplanuojate naudoti rankinės, užpildykite ją vyniojamuoju popieriumi ar kitu neutraliu bekvapiu užpildu. Nedėkite rankinės į dėžę, juo labiau nesukite į celofaną ar plėvelę, odai reikia oro.

Dėmės nuo rankinių šalinkite iškart kai tik jos atsiranda, neleiskite joms įsigerti į odą. Valykite minkšta kempine sudrėkinta vandeniu. Neplaukite rankinių po tekančiu vandeniu ir nemerkite jų į vandenį! Jei norite išvalyti įsisenėjusias dėmes, naudokite specialų odos šampūną arba švelnų muilo tirpalą. Po drėgno valymo nuvalykite sausai. Jokiu būdu nenaudokite agresyvių valymo priemonių tokių kaip benzinas ar acetonas. Jei dėmių nepavyksta pašalinti patiems geriau kreipkitės į cheminio valymo specialistus.

Atsitiktinai ant rankinės išsiliejusį skystį reikia nedelsiant nuvalyti minkštu skudurėliu arba specialiomis servetėlėmis, skirtomis odos gaminiams valyti, patartina jų visada turėti su savimi. Jei jūsų rankinė yra labai drėgna, išdžiovinkite ją natūraliai, džiovinimui nenaudokite jokių šildymo prietaisų, tik beviltiškai sugadinsite brangų daiktą. Nekabinkite gaminio – jis gali išsitiesti ir deformuotis.
Retkarčiais padenkite savo rankinę bespalviu odos priežiūros vašku. Tai apsaugos nuo sušlapimo ir tuo pačiu atnaujins išvaizdą. Vietoj vaško galite naudoti specialius purškalus ar kitas odos priežiūros priemones.Nedidelius įbrėžimus galima užmaskuoti specialiomis odos atstatymo priemonėmis.

Stenkitės pasirūpinti rankinės išvaizda nuo pirmos jos naudojimo dienos ir ji jus džiugins savo gera išvaizda daugelį metų.