Šiandien naujų biurų statyba taip įsibėgėjo, kad regis tuoj visai užmiršime, kaip atrodo seni nemodernūs biurai. Naujieji kiekvienas pasižymi ne tik išskirtiniu eksterjeru, bet ir įmantriu vidaus įrengimu ir moderniu patalpų išplanavimu.

Tokie biurai išsiskiria taip pat ir tuo, jog jų statybai yra taikomi visai kiti standartai, todėl tokiuose biuruose įrengiamas kokybiškas patalpų vėdinimas bei šildymo sistemos. Visi žinome, kaip yra svarbu tinkamas patalpų vėdinimas, tačiau senos kartos biuruose tai užtikrinti yra labai sunku.

Tenka stebėti naujų biurų tendencijas, kuriose tenka matyti, jog naujos karto biuruose labai dažnai patalpų grindims naudojama kiliminė danga. Tokią dangą ypač svarbu tinkamai prižiūrėti ir kasdien kruopščiai valyti, kadangi joje kaupiasi itin daug dulkių ir kitų nešvarumų. Tai dar viena iš priežasčių, kodėl tinkama oro cirkuliacija biure yra labai svarbi. O ji gali būti užtikrinama tik įrengus efektyvią rekuperacinę vėdinimo sistemą.

Tačiau tai aktualu ne tik naujiems, tačiau ir seniems, ypatingai miesto centre įsikūrusiems biurams, kuriuose patalpų vėdinimas iki šio vyksta per pravertus langus. Tokiame biure vargina ne tik iš lauko sklindantis triukšmas, bet ir dulkės, įvairūs kvapai bei cigarečių dūmai. Įrengus inovatyvią vėdinimo sistemą, visa tai galima visiškai užmiršti.

Nuo vėdinimo sistemos taip pat priklauso, kaip efektyviai patalpos aprūpinamos šviežiu oru ir užtikrinamas rekomenduojamas jo kiekis. Be to, patalpose ne mažiau svarbus ir drėgmės rodiklis, kurį, esant rekuperacinei vėdinimo sistemai, žymiai lengviau kontroliuoti. O kaip žinia, visa tai yra gludžiai susiję su kiekvieno darbuotojo sveikata.

Nepaisant su komfortu ir sveikata susijusių privalumų, rekuperacinė vėdinimo sistema tuo pačiu leidžia sutaupyti ir nemažai su patalpų šildymu susijusių išlaidų.