Terasos įrengimas yra gana nemažai žinių ir įgūdžių reikalaujantis procesas, tačiau tikrai nėra neįveikiamas nors kiek meistrauti mėgstančiam žmogui. Kiek pastudijavus internete ar su kažkuo pasikonsultavus, terasą tikrai galima pasidaryti ir pačiam.

Terasą geriausia įrengti pietų, vakarų ar pietvakarių pusėje, vėliau ją galima palikti atvirą ar pasidaryti uždarą. Apsaugai nuo saulės galima įrengti stoginę ar užsisakyti markizę, kurią be vargo įrengs dextera.lt profesionalai.

Tiesa, prieš pradedant terasos įrengimo darbus, reikėtų įvertinti vietą bei gruntą. Pagal tai galima pasirinkti, kokį pagrindą daryti terasai – gręžti polius ar rinktis plastikinius reguliuojamus padėklus, dar vadinamus pjedestalais. Pastaruoju atveju pakanka, kad pagrindas būtų gana tvirtas, o kad būtų dar patikimiau, padėklams statyti rekomenduojama papildomai naudoti betonines plyteles.

Nepriklausomai nuo to, ar gręžiami poliai, ar naudojami padėklai, terasai reikia suformuoti karkasą, ant kurio vėliau bus montuojamos terasinės lentos. Karkasui galima naudoti paprastas, neobliuotas lentas, galima patiems impregnuoti arba naudoti jau impregnuotas lentas. Taip karkasas tarnaus ilgiau ir bus mažiau veikiamas drėgmės.

Kuomet karkasas jau yra suformuotas, ant jo galima montuoti terasines lentas. Jos gali būti labai įvairios – natūralaus medžio impregnuotos, degintos medienos, taip pat plastikinės arba kombinuotos (mediena dengta plastiku). Šių lentų pasirinkimas – individualus dalykas, tik reikėtų atsižvelgti, kurioje pusėje yra terasa. Verta atkreipti dėmesį, kad plastikinės lentos reikalauja mažiausiai papildomos priežiūros, tačiau jos labai stipriai įkaista. Taigi, jeigu terasa yra pietinėje pusėje, vertėtų pagalvoti apie medines lentas.

Dar labai svarbu, kad terasa būtų įrengta su minimaliu nuolydžiu, kad lietui lyjant vanduo nestovėtų. Nuolydis paprastai formuojamas į kiemo, ne į namo pusę, kad vanduo nebėgtų šalia pamatų.