Sukurti gerą personalą, tai yra išrinkti perspektyviausius kandidatus iš galimų pretendentų į naujas ir laisvas vietas yra užduotis, kuri yra personalo vadovo darbo pagrindas. Šios srities profesionalas turėtų ne tik gerai išmanyti personalo kaitos dokumentuose, darbo teisės aktuose, visus socialinės politikos niuansus ir konkrečios organizacijos verslo standartus, bet ir būti subtilus, apgalvotas praktinis psichologas ir sumanus organizatorius, galintis greitai ir aiškiai per vieną trumpą susitkimą nustatyti profesinį tinkamumą, esamų principų laikymąsi ir numatomą naujų potencialių darbuotojų vaidmenį.

Daugelyje įmonių šios funkcijos vis dar priklauso personalo skyriui. Iš pirmo žvilgsnio tai yra visiškai logiškas atsakomybės padalijimo būdas – kuris, jei ne patyręs personalo darbuotojas, kuris iš vidaus pažįsta įmonės valdymo sistemą ir darbo organizavimą iki paskutinio niuanso, galės geriau atlikti profesionalų personalo atranką.
Išsamiai išanalizavus situaciją, dauguma vidinio personalo vadovo išlaikymo pranašumų tampa neaiškūs prieš galimybę perduoti personalo klausimą patyrusioms įdarbinimo agentūroms. Įdarbinimo agentūros simplika.lt darbuotojai dirba kaip komanda, kurios kiekvienas narys specializuojasi savo srityje ir turi prieigą prie duomenų bazių, prie kurių negali prieiti visi norintys.

Profesionalus personalo pasirinkimas įgyja ypatingą reikšmę, kai nauja laisva vieta yra susijusi su pagrindinėmis ar vadovaujančiomis pareigomis. Visą darbo dieną dirbančio personalo vadovo objektyvumas dingsta, kai jam tenka išsirinkti savo viršininką. Didelė tikimybė, kad bus suteiktas pranašumas kandidatui, su kuriuo jam asmeniškai bus patogiau dirbti, nei nepatogiam asmeniui, turinčiam ryškesnes ir tinkamas profesines savybes visai organizacijai. Agentūros tokių dilemų neturės.

Geriausių talentų pritraukimas iš konkurentų yra įprasta sėkmingo verslo praktika. Bet tai yra gana subtilus uždavinys, kurio akivaizdžiai negalima išspręsti tiesiogiai per įmonės personalo skyrių, nepadarant didelės žalos jos pačios verslo reputacijai.
Minėtos situacijos kartu su daugeliu kitų priežasčių (ekonomiškumas, greitis, garantijų suteikimas sutartyje) jau tapo svaria priežastimi daugumai rimtų organizacijų pereiti prie profesionalaus asmenų pasirinkimo personalo agentūrų užsakomųjų paslaugų