Difuzinės plėvelės stogui – specialios medžiagos, kurios yra itin kokybiškos, dažniausiai sudarytos iš dviejų sluoksnių kvėpuojančios difuzinės membranos su lipnia juosta. Tinkamai sumontuotos jos palaiko termoizoliacijos lygį, apsaugo nuo drėgmės.

Paskirtis

Tokio tipo plėvelė tarsi leidžia namams kvėpuoti, kadangi ji yra laidi vandens garams, tad neleidžia susidaryti kondensatui. Namuose neužsilieka nereikalingas drėgmės kiekis.

Dar vienas iš pliusų yra tas, kad difuzinė plėvelė taip pat apsaugo pastatą nuo išorinio aplinkos poveikio, kadangi padidina konstrukcijos kokybiškumą, reguliuoja šilumos ir drėgmės santykį ir  padidina energetinį pastatų efektyvumą.

Tad matome, kad ši medžiaga yra tikrai naudinga bet kokio tipo namams. Ji prailgina pastato gyvavimo ciklą ir kainuoja pakankamai nedaug. Tai svarbi ir sąlyginai nebrangi statybinė medžiaga, kuri prailgina ir visų kitų statybinių konstrukcijų gyvavimo terminą.

Pasirinkimas

Renkantis difuzinę plėvelę svarbu atsižvelgti į tokius faktorius kaip:

  1. membranos sluoksnis,
  2. vandens stulpo aukštis,
  3. garų pralaidumas.

Membranos sluoksnio storis – svarbus aspektas. Visada prieš pirkdami plėvelę, atkreipkite dėmesį į tai, kad storis turi būti virš  100 μm (sienoms 175 μm), kadangi kitaip medžiaga tiesiog neatliks savo funkcijos, tad pinigai ir darbas bus į balą.

Membranos funkcinio sluoksnio storio gamintojas dažniausiai nenurodo, bet  jis yra taip pat svarbus, kadangi nusako, kaip plėvelė atliks savo darbą dėl temperatūrų skirtumo, vėjo, vandens, UV ir t.t.

Sekantis aspektas yra vandens stulpo aukštis. Stogui jis turėtų būti ne mažesnis nei 1000. Kuo didesnio stulpo slėgį atlaiko plėvelė, tuo ilgiau ant plėvelės susikaupęs vanduo nepratekės į vidų.

Paskutinis dalykas yra vandens garų pralaidumas, kuris turi būti ne mažesnis negu 1300 g/m2/24h. Kuo didesnis bus pralaidumas, tuo geriau medžiaga galės praleisti vandens garus, tad konstrukcija bus sausesnė.

Montavimas

Montuojant difuzinę plėvelę labai svarbu atlikti tai tinkamai bei kokybiškai. Taip pat svarbu, kad ji nebūtų pažeista, kadangi jeigu taip nutinka, kad ji suplyšta, jos funkcionalumas nebėra efektyvus. Jeigu montavimo metu, plėvelė buvo įdrėksta, tada reikėtų ją suklijuoti su specialiomis lipniomis juostomis.  Suklijavus difuzinę plėvelę, galima vėl ją naudoti, kadangi ji atstato savo patvarumą.

Montavimo metu reikia nepamiršti, kad plėvelė klojama lygiagrečiai nuosvyrai, tačiau klojimo kryptis gali būti pasirenkama ir kitokia, atsižvelgiant į kitus stogo dengimo procesus. Kloti plėvelę paprasčiau statmenai nuosvyrai išilgai gegnių. Ant lentų klojant plėvelę dauguma sąvaržų, kuriomis ji yra tvirtinama, kalamos po užleidimais.

Taip pat prieš klojimą reikia peržiūrėti ir įvertinti medienos ant kurios klijuojate drėgmės lygį. Paviršius turi būti sausas, šiltinamieji sluoksniai turi būti išdžiovinti. Tad prieš klijuojant difuzinę plėvelę pasirūpinkite, kad ta diena nebūtų lietinga.

Ne mažiau svarbus yra tas dalykas, kad difuzinė plėvelė turi idealiai atitikti pasirinkto ploto išmatavimus. Ji negali būti per trumpa, kadangi visa drėgmė, nutekanti plėvelės viršumi, ne išbėgs lauk, o susigers tiesiai į šiltinimo medžiagas.

Apibendrinant

Straipsnyje aptarėme difuzinės plėvelės paskirtį, montavimo ypatybės bei pateikėme kelis patarimus kaip išsirinkti geriausią plėvelę. Vadovaujantis šiais patarimais, Jus ne tik nusimanysite apie tokių plėvelių ypatumus, bet ir galėsite pasirinkti sau tinkamiausią variantą.