Automobilio valytuvai yra viena dažniausiai perkamų prekių. Jų kokybei ne visi vartotojai skiria tinkamą dėmesį, dėl to vėliau skundžiasi, kad valytuvai prastai valo, greitai dėvisi ir netgi kartai tiesiog sulūžta be rimtesnės priežasties.

Iš pirmo žvilgsnio visi valytuvai atrodo vienodi tačia tai netiesa, jie skirstomi keleta rūšių. Dažniausiai naudojami metalinio rėmelio valytuvai su gumytėmis arba berėmiai pastiko valytuvai su gumine valymo briauna. Tradiciniai valytuvai kainuoja mažiau tačiau jų išvaizda yra senoviška ir naujesniems automobiliams nelabai tinka. Sportinių automobilių entuziastai rekomenduotų tik estetiškai atrodančius firminius valytuvus. Vientiso dizaino berėmiai valytuvai šiuo metu yra populiariausia nes jų minimalistinis dizainas tinka visiems naujiems ir seniems automobiliams, pavyzdžiui Bosch valytuvai galima įsigyti už 30-50 eur.

Renkantis valytuvus labai svarbu kad guma valytu vienodai gerai viduryje ir valytuvo kraštuose, berėmiai valytuvai tuo ir pasižymi, jų konstrukcija spaudimą ant stiklo paviršiaus paskirsto tolygiai ir langas nuvalomas vienodai gerai visame plote. Saugumo specialistai rekomenduoja pirkti tokiu valytuvus kurių guma yra su silikono priedu, tokie valytuvai lengviau slysta siklo paviršiumi, švariau nuvalo ir tarnauja ilgiau. Valytuvų tarnavimo laikas priklauso nuo to ar dažnai tenka valyti labai purviną stiklą su kelio purvo priemaišomis ir apledėjusį stiklą. Visuomet yra taip kad vaytuvai gerai valo tol kol yra nauji, bėgant laikus nusitrina išorinis slidus gumos sluoksnis ir nukenčia valymo kokybė. Kuo valytuvai brangesni, tuo valytuvų gumos kokybė geresnė, Bosch, GoodYear yra pačios geriausios firmos kurias rekomenduoja specialistai. Dar vienas dalykas į ką reikia atkreipti dėmesį, valytuvų jungiamosios dalys.

Specialistai rekomenduoja pirkti tik tokius valytuvus kurie komplekte turi adapterius, tokiu būdu būsite tikri, kad valytuvus galėsite pritaikyti savo automobiliui. Jei norite sutaupyti, galite pirkti valytuvų rinkinius tačiau nepamirškite, kad net ir nenaudojamų valytuvų guma praranda gerąsias savybes. Specialistai taip pat rekomenduoja naudoti specialų silikono skystį langams kuris padengia stiklą skaidria plėvele ir valytuvaidaug lengviau nuvalo vandenį ir purvą. Nupoliravus stiklą tokiu silikonu, vandens lašai paltys nuslysta pavėjui ir valytuvus tenka įjungti ilgesniais intervalais.