Norėdami pasirinkti tinkamą siurblį namams, turite atsižvelgti į svarbiausius parametrus: veikimo principą, konstrukcines savybes, technines charakteristikas ir modelio paskirtį.

Į ką pirmiausia reikia atkreipti dėmesį perkant vandens siurblį?

– Siurblys turi būti suprojektuotas tam tikram vandens paėmimo būdui ir vietai. Nėra prasmės pirkti gręžinio siurblio, jei imate vandenį iš atviro rezervuaro.
– Būtinai palyginkite siurblio našumą, energijos suvartojimą ir vandens tipą: švarų ar nešvarų.
– Svarbu, kad panardinamojo siurblio korpusas būtų pagamintas iš nerūdijančio plieno, ketaus arba patvaraus plastiko.
– Didesnės galios siurbliai labiau sugenda dėl įtampos šuolių.
Siurblių išdėstymo vandens bako atžvilgiu tipai yra skirtingi, todėl prietaisai yra paviršiniai ir panardinami.
Paviršiniai siurbliai įrengiami šalia rezervuaro ar vandens tiekimo struktūros. Jie yra pigesni, o jų veikimui pakanka maždaug 80 cm bako gylio. Panardinami modeliai yra skirti darbui vandenyje, o bako gylis turi būti bent vienas metras.

Paviršiaus siurbliai yra optimalus sprendimas drėkinimui. Jie pakankamai galingi, kad imtų vandenį iš natūralaus rezervuaro. Juos galima lengvai perkelti į kitą vietą arba išmontuoti žiemai. Tai efektyvus ir ekonomiškas sprendimas jei turite išvykti.

Paviršinį siurblį galima tiesiog sumontuoti ant žvyro paviršiaus šalia tvenkinio ar rezervuaro. Paviršinis siurblys galės pakelti vandenį iš mažo šulinio ar šulinio, kurio gylis neviršija 9 metrų, tačiau jo nereikia nuleisti iki dugno. Prietaisą galima montuoti ant žvyro žemės, kad laisvai tekantis paviršius sugertų drėgmės perteklių ir apsaugotų prietaisą nuo pažeidimų. Svarbu apsaugoti paviršiaus siurblį nuo lietaus, sniego ir stipraus vėjo. Norint įdiegti prietaisą ant rezervuaro paviršiaus, reikia specialios plūduriuojančios platformos.

Norint teisingai pasirinkti vandens siurblį, būtina atsižvelgti į konstrukcijos ypatybes, veikimo principą, technines charakteristikas.