Šiuolaikinės virtuvės interjero tendencijos – tai praktiškas funkcionalumas ir estetiška elegancija, suteikianti namams jaukumo ir patogumo. Šiuolaikiniai virtuvių komplektai stengiasi pasiūlyti tai, kas geriausia – kokybiškas medžiagas, lengvą naudojimą ir priežiūrą, išskirtinį dizainą ir ilgaamžiškumą. Interjero specialistai primena, kad virtuvės įrengimas privalo orientuotis į šiuolaikines tendencijas, suvokiant, kad virtuvė nebeatlieka vien tik tradicinės maisto gaminimo funkcijos. Virtuvė neretai tampa centrine būsto patalpa, formuojanti visos gyvenamosios erdvės estetiką ir nuotaiką. Be to, jei virtuvė yra sujungiama su svetaine, ji neišvengiamai tampa erdve, kurioje susirenka visa šeima, kur puodeliui kavos kviečiami draugai ir svečiai.

 

Įvertinkite savo poreikius ir gyvenimo būdą

Renkantis virtuvinį komplektą, visų pirma reikėtų atsigręžti į savo gyvenimo būdą. Praėjo tie laikai, kai virtuvė buvo projektuojama vien tik vertinant patalpos dydį, šiandien kur kas svarbiau – šeimininkų įpročiai, pvz., jei mėgstate ruošti maistą ir gaminate dažnai, natūralu, kad jums reikės didesnės erdvės darbui. Be to, labai svarbu, kad virtuvės stalviršio aukštis atitiktų jūsų ūgį, kad svarbiausi objektai būtų lengvai ir patogiai pasiekiami. Jei mėgstate sandėliuoti maisto produktus ir kaupti atsargas, jums reikės didelių ir talpių spintelių, erdvaus šaldytuvo. Ir priešingai, jei maisto ruošti nemėgstate, o į virtuvę paprastai užsukate tik kavos puodeliui, vertėtų didžiausią dėmesį skirti erdvės stilistikai ir patogiam baro stalui. Renkantis virtuvės komplektą, būtina pagalvoti ir apie buitinę techniką, kurią ketinate naudoti.

 

Kokybės ir stiliaus dermė

Labai svarbu, kad virtuvėje naudojami baldai būtų aukštos kokybės ir pritaikyti intensyvioms naudojimo sąlygoms. Virtuvė yra nuolatos veikiama drėgmės ir temperatūrų skirtumų, todėl čia esantys baldai privalo prisitaikyti prie išskirtinių darbo sąlygų. Kad baldai būtų kokybiški, būtina įvertinti fasadą, jo apdirbimą, atsparumą ir vidines medžiagas. Virtuvinių baldų ilgaamžiškumą didžiąja dalimi lemia karkaso gamybos procesas – rinkitės gaminius, kurių karkasas būtų tiksliai ir tvirtai suklijuotas. Ieškodami jūsų lūkesčius atitinkančių baldų, nepamirškite dizaino sprendimų. Džiugu tai, kad nestandartinių baldų gamyba gali realizuoti individualius klientų poreikius, todėl nebijokite baldininkui išsakyti savo idėjų. Kad virtuvė atrodytų stilingai ir išbaigtai, visi baldai privalo derėti tarpusavyje, venkite stilių, spalvų ir raštų margumyno.