steigiame uabKažkur girdėjote, kad šiuo metu UAB pigiau yra įsigyti nei ją registruoti savarankiškai? Tai iš esmės yra tiesa, nes kainos kardinaliai skiriasi. Žinoma, kalba eina apie įprastą registravimą be jokios tarpininkų pagalbos – tuomet išlaidos yra didesnės nei UAB pirkimas iš tam tikrų asmenų. Jeigu kaip tik ir galvojate įsigyti įmonę, tuomet reikėtų vadovautis tam tikromis taisyklėmis prieš sudarant pirkimo – pardavimo sutartį. Turite suprasti, kad ne visi pardavėjai yra patikimi – kai kurie tiesiog siekia atsikratyti slegiančios naštos ir ją perkelti kitiems žmonėms. Tad, perkant įmonę, turite būti budrūs ir saugotis nuo galimų apgavysčių.

Apgavystės dažniausiai būna vienodos – ieškoma naivių ir nelabai ką išmanančių pirkėjų. Pirkėjams bandomas įbrukti tokias įmones, kurios veiklą vykdė nesėkmingai. Tokios įmonės dažniausiai yra įklimpusios į skolas, turi prastą kredito reitingą ir t.t. Jums, patikėkite, tikrai nereikia tokios įmonės, net jeigu ji ir kainuotų labai pigiai. Jums reikia rinktis tam tikrus pardavėjus, kurie juridiniais asmenimis prekiauja jau ilgą laiką.

Minėtieji pardavėjai, kurie įmonėmis prekiauja nuolatos, siūlo tvarkingas ir veiklai paruoštas įmones. Tai reiškia, kad tokios įmonės neturi kažkokių skolų. Jos tiesiog buvo registruotos su siekiu kažkam vėliau perkeliant visas teises. Tokios įmonės skirtos būtent pardavimui. Jų kainos yra gana mažos ir aišku – mažesnės nei išleistumėte registruojant patys. Yra šiokių tokių niuansų, kuriuos turėtumėte įvertinti.

Kai perkama įmonė iš patikimų asmenų, turite žinoti, kad bus nemaža tikimybė, jog banko sąskaitoje įmonė neturės pinigų. Dėl to kaina gali būti dar mažesnė. Jeigu banko sąskaitoje vis dėlto yra įstatinio kapitalo suma, vadinasi kaina prasideda būtent nuo tokios sumos. Kaip bebūtų, perkama įmonė taip pat bus jau registruota tam tikru adresu, tačiau tai nėra problema – veiklą galėsite vykdyti bet kuriuo adresu Lietuvoje.

Norint įsigyti įmonę, o tiksliau – rasti patikimą pardavėją, užtenka apsilankyti paieškos sistemose internete. Ten suvedę frazę „steigiame UAB“ arba „parduodame UAB“, gausite įvairias nuorodas į paslaugų teikėjus, kurie tuo užsiima nuolatos.