Padidėjusi nemokamos antivirusinės programinės įrangos pasiūla priverčia susimąstyti ar apskritai verta mokėti už antivirusinę programą? Kasmet, kai ateina laikas atnaujinti antivirusinę licenciją, milijonai vartotojų susiduria su tuo pačiu klausimu. Mokėti ar nemokėti už licenciją?

Nemokamas produktas negali suteikti jums tokio pat saugumo lygio kaip mokamas, nes šiuolaikinė antivirusinė programa yra labai sudėtinga programinė įranga, ties kuria kasdien dirba dešimtys ir šimtai programuotojų ir virusų analitikų, jie tikrai nedirba iš meilės menui nemokamai, tad visos genialios idėjos kainuoja.

Šiuo metu kenkėjiškos programinės įrangos gamyba ir naudojimas tapo nusikalstama pramone. Atsirandančių kenkėjiškų programų skaičius jau siekia šimtus tūkstančių per dieną. Todėl labai svarbu, kad jūsų gynyba sugebėtų susidoroti su jai nežinomomis kenkėjiškomis programomis.

Kiekviena antivirusinė programa turi savo privalumų, tačiau aukštos kokybės mokama saugos antivirusinė programa turėtų sugebėti užkirsti kelią kenkėjiškoms atakoms.

Antivirusinė programa veikia tokiu principu:

  • Nuolat ieško jūsų kompiuteryje, ar nėra kenkėjiškos programinės įrangos;
  • Praneša vartotojui apie kilusią grėsmę;
  • Pašalina ir apsaugo nuo pavojingos programinės įrangos.

Bet kaip efektyviai ji susidoros su savo užduotimi, jau priklausys nuo to, ar norite pasirinkti licencijuotą, ar nemokamą antivirusinę programą.Bet kokiu atveju, mokama ir nemokama antivirusinė programa veikia tuo pačiu principu. Skirtumas tarp šių funkcijų skiriasi turimų funkcijų skaičiumi ir efektyvumu.

Nemokama antivirusinė programa paprastai teikia pagrindines funkcijas, o mokamos antivirusinės programos funkcijų skaičius padidėja. Aukščiausia antivirusinės versija gali apimti tokias funkcijas kaip apsauga nuo tapatybės, vagystės, tėvų kontrolė ir sistemos našumo gerinimas.

Būtinai patikrinkite, ar pasirinkta antivirusinė programa leidžia jums išbandyti visas produkto funkcijas tam tikrą dienų skaičių. Tokiu būdu galite suprasti, kaip tai veikia jūsų įrenginyje, ir ar jis gali efektyviai aptikti kenkėjiškas programas ir jas užblokuoti, kol jos neužkrės jūsų įrenginio.