farkopasDaugeliui transporto priemonių savininkų būtinas farkopas, o dažnas jo naudojimas dažniausiai priveda prie to, jog jį tenka keisti nauju. Farkopų kainos nėra jau tokios mažos ir daug ką lemia automobilio markė. Paprastai kalbant, farkopas yra automobilio kablys su visas kėbulo konstrukcija. Tai nėra eilinis mažas metalo gabalas, kuris panašus į kablį – kablys yra tik maža dalis to, kas iš tiesų montuojama. Pagrindą sudaro būtent metalinė konstrukcija, kuri montuojama prie automobilio kėbulo. Šiuo metu farkopą įsigyti galima iš antrų rankų per skelbimų tinklapius; iš galima įsigyti iš autodalimis prekiaujančių salonų, o geriausias variantas būtų jį pirkti internetu iš specializuotų parduotuvių.

Specializuotos internetinės parduotuvės, kurios užsiima detalių prekyba, gali pasiūlyti įvairių rūšių farkopus geromis kainomis. Tai reiškia, kad tokiose vietose įprastai prekiaujama naujomis dalimis, tad perkamas kablys irgi bus naujas ir kokybiškas. Aišku, viskas priklauso nuo pardavėjo. Mat, vieni siūlo tokius gaminius, kurie pagaminti iš netvirto metalo. Kiti siūlo kokybiško metalo gaminius, tik beda tame, kad suvirinimas būna prastas. Patikimos internetinės parduotuvės siūlo viską – kokybiškus farkopus, kurie yra suvirinti itin kruopščiai.

Taip pat verta paminėti, kad farkopai gali būti sudaryti iš dviejų dalių. Pavyzdžiui, yra tokių, kurie yra montuojami prie kėbulo su visu kabliu, tačiau yra viena detalė, kurią išėmus, išsiima ir pats kablys. Tai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie jį naudos ne itin dažnai ir kai norėsis automobilio estetikos. Žinoma, tokie dviejų dalių farkopai kainuoja šiek tiek daugiau nei įprasti, tačiau – juk geram daiktui nėra prasmė gailėti pinigų.

Kaip bebūtų, perkant farkopus internetu, reikia atsižvelgti į kelias nerašytas taisykles. Pirkėjai dažnai apsigauna pamatę kainas. Tai nereiškia, kad tiek pinigų iš išleisite. Kaina yra viena, tačiau prisideda pristatymo mokestis. Ne paslaptis, kad farkopai yra gana nemažų gabaritų, jie sveria daug. Jeigu perkate internetu, logiška, kad juos pristatyti turės pardavėjas. Jis tai padarys savu transportu arba kreipsis į siuntų pristatymo įmones ar kurjerius. Pristatymo mokesčiais priklauso nuo siuntos dydžio ir svorio. Kaip jau minėjome, farkopai sveria gana nemažai, todėl tikėtina, kad pristatymo kaina irgi bus gana nemaža. Tačiau, ji ne visada taikoma.

Dažnais atvejais kai kurios el. parduotuvės pačios apmoka pristatymo išlaidas t.y. pirkėjams kartais nereikia mokėti papildomai. Kodėl taip yra? – kai kurios parduotuvės taiko nuolaidas pirkėjams, kurie išleidžia dideles sumas. Kadangi farkopas kainuoja ne vieną dešimtį ar šimtą eurų, logiška, kad pristatymas gali būti nemokamas. Jeigu tuo pačiu užsakymu pirktumėte dar kažką, kad padidintų bendrą užsakymo vertę, tuomet tikėtina, kad už pristatymą nereikės nieko mokėti. Jums reikėtų iš anksto paskaityti pristatymo taisykles ir tiek. Tokia informacija pateikiama kiekvienoje normalioje el. parduotuvėje.

Užsakant farkopą internetu, nevalia rinktis tokių pardavėjų, kurie siūlo naudotas detales. Ne visais atvejais naudotos detalės yra kokybiškos. Jeigu perkate naudotą farkopą, tuomet turite iš anksto teirautis informacijos apie jo būklę. Paklauskite kas jam yra negerai. Tikėtina, kad pardavėjas atsakys į visus klausimus, jeigu jis yra patikimas. Matote, kai kurios naudotos dalys tikrai yra geros, tačiau būtina pasidomėti kaip jos buvo gautos. Jeigu jau perkate naudotas detales, įsitikinkite, kad jos nebuvo niekaip modifikuotos (pavyzdžiui – autoįvykių metu) ar tvarkytos įvairiais būdais.

Užsakyti farkopą internetu galima labai paprastai, svarbiausia yra skirti tam reikalingą pinigų sumą.