baidariu nuomaŠiltas vasaros savaitgalis, gaivus upės vanduo, čiulbantys paukščiai ir švelnus vėjelis – ar galite įsivaizduoti dar jaukesnį laisvalaikį? Nuomojamos baidarės yra viena populiariausių lietuvių pramogų, vertinama dėl gamtos dovanojamos ramybės, jaukaus ir smagaus poilsio su draugais ar šeimos nariais. Prieš gerus dešimt metų neįprasta pramoga laikytos baidarės šiandien tampa itin populiariu pasirinkimu, kuris tinka tiek ramaus būdo plaukikams, tiek itin aktyvaus laisvalaikio mėgėjams.

 

Rinkitės jūsų lūkesčius atitinkantį maršrutą

Plaukimas baidarėmis puikiai tinka tiek jauniems žmonėms, tiek vyresnio amžiaus plaukikams ir šeimoms su mažais vaikais. Viskas priklauso nuo to, kokį plaukimo maršrutą pasirinksite. Jei norite ramios kelionės, kurios metu galėtumėte mėgautis vandens tėkme, maloniu poilsiu gamtoje, siūlome rinktis lengvesnius maršrutus, kurie nereikalaus nei intensyvaus irklavimo, nei nuolatinio dėmesio. Vis dėlto, baidarių nuomotojai teigia, kad toks plaukimas patinka ne visiems – jauniems, energingiems, iššūkių nebijantiems žmonėms norisi sudėtingesnių maršrutų, kurie reikalauja greito sprendimų priėmimo, nuolatinio dėmesio, ištvermės ir jėgų.

 

Poilsis gamtoje

Nepriklausomai nuo to, kokio sudėtingumo maršrutą pasirinksite, plaukimai baidarėmis neatsiejami nuo jaukaus poilsio gamtoje. Tai puiki galimybė pabėgti nuo miesto triukšmo ir šurmulio. Siūlome iš anksto pagalvoti, kiek dienų plauksite ir kur praleisite naktį. Žinoma, visuomet galima rinktis kelių valandų plaukimą ir po jo grįžti namo, tačiau kur kas jaukesnis pasirinkimas – praleisti naktį stovyklavietėje ar nakvynės namuke. Kelionės Aukštaitijos upėmis neatsiejamos nuo gražių prieplaukų, kuriose galima išsikepti kepsnius, statyti palapines, maudytis ar žaisti lauko žaidimus. Priklausomai nuo konkrečios situacijos ir poreikių, galima rinktis tiek privačias, tiek viešas stovyklavietes.

 

Kokybiškos baidarės – geros kelionės garantas

Kad kelionė baidarėmis būtų įsimintina, iš anksto susisiekite su baidarių nuomotojais ir rinkitės aukštos kokybės, tvirtas, lengvas, manevringas baidares. Irkluodami prastos kokybės baidarę, kur kas greičiau pavargsite, be to, negalėsite atsipalaiduoti ir mėgautis kelione. Ir priešingai, tvirtos ir kokybiškos baidarės padės lengvai ir greitai įveikti kelyje pasitaikančias kliūtis, mėgautis komfortiška ir patogia kelione. Jei ketinate plaukti su mažais vaikais, būtinai pasidomėkite, ar baidarės pritaikytos vaikams, ar nuomotojas turės vaikiško dydžio gelbėjimosi liemenes. Jei galvojate apie savarankišką plaukimą, nepamirškite pasidomėti, ar galima išsinuomoti vienvietę baidarę.