Turint nuosavą namą, atsiranda būtinybė turėti nuotekų valymo sistemą, kuri turės susisiekimą su bendra kanalizacijos sistema. Tai svarbus aspektas, norint išvalyti, išfiltruoti bei tiekti geros kokybės vandenį į čiaupą, vandens aparatus, boilerius ir kt. Šiame straipsnyje aptarsime nuotekų valymo sistemos įrengimo ypatumus.

Nuotekų valymo svarba

Nuotekų valymo įrenginiai yra svarbūs, kadangi atlieka aplinkosauginę funkciją, tai yra saugo, kad į gruntą nepatektų kenksmingos medžiagos bei neužterštų aplinkui esančių kitų vandens telkinių.

Kita nauda, kuri yra suteikiama šeimininkui – tai sumažina rizika, kad vanduo bus užterštas. Taip pat yra svarbu turėti tinkamą nuotekų sistemą su sertifikatais bei garantijomis, kad netinkamos medžiagos nenueitų į žemę, o į kanalizacijos vamzdynus.

Profesionalų pasirinkimas

Prieš pradedant nuotekų valymo sistemos įrengimą, reikia labai atidžiai išanalizuoti įmonių, teikiančių tokias paslaugas informaciją, įrenginius, sertifikatus bei kvalifikaciją. Pagrindinė klaida, kuri yra dažniausiai daroma yra pigiausios paslaugos pasirinkimas.

Pigios paslaugos dažnai ateina į rinką iš užsienio šalių, kurių tiekėjai tesiekia pelno, nesirūpina kitų gamta, sveikata. Taip pat dažnai yra įsiūloma nekokybišką prekę, kuri būna nesertifikuota.

Jeigu ir turi sertifikatą, tai jis yra išduotas ne Lietuvoje, kur gamtinės sąlygos visiškai skirtingos ir įrenginys patekęs į lietuvišką žiemą, gali jos neatlaikyti ir tiesiogine žodžio prasme – sulūžti, arba dirbti neefektyviai.

Taip pat reikėtų pasidomėti ar valymo įrenginio darbus prižiūri aukštesnės institucijos, tokios kaip mokesčių inspekcija ir panašiai. Tokiu būdu galima būti užtikrintam dėl paslaugos kokybės bei ilgaamžiškumo.

Įrenginių kaina

Nuotekų valymo įrenginių kaina gali priklausyti nuo konkretaus namo ar vietovės, kur jis yra įsikūręs. Taip pat daro įtakos rinka bei gamintojų pasiūlymai. Apytiksliai visa sistemos kaina gali svyruoti nuo 1000- 3000 tūkstančių eurų. Didžiausia kainos dalį sudaro įrenginio montavimo darbai.

Žinoma, pagrinde viskas priklauso nuo vietovės ar tai gruntas, ar molis, smėlis. Pavyzdžiui, jeigu gruntas yra molingas, tokiu atveju reikės papildomai atvežti smėlio arba žvyro. Tai suteiks žemei lengvumo. Tad kaina gali kristi arba pakilti vos ne dvigubai, atsižvelgiant į namo vietovę.

Valymo kokybė

Nuotekų valymo įrenginiai išvalo vandenį iki 98 procentų, bet reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad gėrimui toks vanduo yra netinkamas. Taip pat jis nėra tinkamas daržų laistymui, kadangi tai tik techniškai išvalytas vanduo.

Reikia pabrėžti, kad tokios kokybės vandenį galima išleisti į melioracijos griovius ir į pratekančio vandens telkinius. Tuomet toks vanduo nepakenks nei gyvūnijai, nei augalijai.

Kalbant apie tokio vandens pakartotinį naudojimą, specialistai nerekomenduoja to daryti. Galima laistyti pievas, bet ne daržoves, kadangi jame pasilieka bakterijos. Jeigu yra didelis noras naudoti jį pakartotinai, galima jį filtruoti papildomų filtrų dėka ir naudoti prausimuisi bei kitiems reikalams.

Apibendrinus
Straipsnyje aptarėme nuotekų valymo sistemos įrengimą bei pateikėme rekomendacijas, kurių laikydamiesi, Jūs galėsite tinkamai sumontuoti valymo įrenginius bei naudoti vandenį.

Daugiau apie vandens filtrus skaitykite čia: ltaqua.lt