Visi žinome, kai turime kokią nors aistrą ar pomėgį, tam skiriame ne tik savo dėmesį, laiką, bet ir pinigus. Čia kalbame apie įvairiu hobius, laisvalaikį bei pramogas. Jeigu tikras žvejys turi geriausią meškerę, geriausius kabliukus bei aprangą, tai tarsi nieko nestebina. Tuo tarpu, kuo gali nustebinti dviračio aistruolis?

Dviračių sportu nesidominčiam žmogui dviračio aksesuarai dažniausiai baigiasi ties laikikliu gertuvei ar krepšeliu įrankiams laikyti. Tačiau tie, kurie iš tiesų dviratį laiko savo pomėgiu ar net aistra, savo dviračiui parūpins geriausius žibintus, atšvaitus ar patogiausią balną. Dviračių mėgėjai dviračiams skirtus aksesuarus galėtų išskirti į keletą skirtingų kategorijų – saugumui, patogumui bei vaikams skirti aksesuarai – kėdutės bei specialios priekabos.

Pasak internetinės dviračių parduotuvės Bikko atstovų, pakuojant kiekvieną krepšelio turinį žinai, pirkėjas – tiesiog mėgėjas ar profesionalas. Pakalbėkime, kad ir apie dviračio žibintus – tai vieni iš svarbiausių saugumo atributų. Labai svarbu, jeigu dviratį minate dažnai, o ypatingai ir tamsiu paros metu, be kokybiškų žibintų dviratis neįsivaizduojamas. Priekinis žibintas turi visiškai apšviesti kelią, o galinis – skirtas tiesiog perspėti kitus eismo dalyvius. Taip pat yra ir su dviračio atšvaitais, kurie be kita ko dar turi būti ir pritvirtinti teisingai.

Jeigu mėgstate tik lengvai paminti dviratį parko takeliu ar jį naudojate tik kaip susisiekimo priemonę, laikiklio gertuvei gali visiškai pakakti. Tačiau jeigu esate dviračių žygių dalyvis ar kasdien numinate bent kelias dešimtis kilometrų, prireiks kiek kitokių dalykų. Kokybiškas dėklas išmaniajam telefonui bei dviračio kompiuteris, padedanti sekti jūsų rezultatus, – gyvybiškai svarbūs aksesuarai.

O štai specialus šepetys grandinei ir žvaigždžių valymui, rimtam dviratininkui tiek pat svarbu, kiek automobilio vairuotojui šluotelė ar grandiklis sniegui valyti.