Euras Lietuvoje jau yra porą metų, tad galima analizuoti, kokią įtaką jis padarė tautiečių įpročiams. Paskolos internetu populiarumas po truputi mažėja. Deja, ne todėl, kad kyla pragyvenimo lygis, o žmonės paprasčiausiai stengiasi kaip įmanoma sutaupyti.
Jeigu anksčiau buvo skolinamasi tam, kad būtų galima susimokėti mokesčius, tai šiuo metu kreditas skirtas įvairioms šventėms, atostogoms ar remontui atlikti. Euras padėjo žmonėms objektyviau įvertinti, kokia yra jų padėtis Europoje.

Ar tikrai po euro viskas pabrango?
Taip dažnai ir taip garsiai akcentuojama, kad pabrango tiek prekės, tiek paslaugos, kad žmonės net nebelygina kainų, o paprasčiausiai kartoja, kad taip ir yra. Pabrango tikrai ne viskas. Juolab, kartu su kainomis taip pat pakilo ir išmokos bei algos, tad į visą reikia žiūrėti objektyviau, o ne garsiai rėkti nežinant tikslios informacijos. Juolab, paskolos internetu tikrai nepabrango ir vis dar galima pasiskolinti labai patraukliomis sąlygomis. Daugelis sutinka, kad šio tipo įmonių palūkanos yra bene pačios mažiausios, tad ir pritrūkus pinigų geriausia kreiptis būtent čia. Juolab, pasiskolinti gali beveik visi, tad galimybės yra plačios kaip niekada.
Kaip pasikeitė lietuvių pirkimo įpročiai?
Nors daugelis kartoja, kad viskas daug brangiau, tačiau tiesa tokia, kad pirkimo kiekiai ne tik kas nesumažėjo, tačiau net ir pakilo. Natūraliai kyla klausimas – iš kur žmonės gauna pinigų? Paskolos internetu dažniausiai reikalingos kiek didesniems pirkiniams, tad tikrai nesiskolinama vien tam, kad būtų galima padengti smulkias išlaidas.
Lietuviai perka daug kaip niekada anksčiau. Ir perka tai, kas toli gražu nėra pirmo būtinumo priemonės. Perka, nes nori ir nes gali. Juolab, pastebėta, kad daugėja žmonių, kurie ima paskolas būstui. Tai irgi įrodo, kad asmuo paprasčiausias turi tokias galimybes, tad ir naudojasi jomis.
Kalbant apie paskolas pastebėta, kad vis mažiau skolinamasi mažas sumas. Žmonės ima vis didesnį ir didesnį kreditą, kuris padeda keliauti, įsigyti mašiną ar susiremontuoti būstą.
Priežastis, kodėl Jums reikia pinigų, įmonėms nėra svarbi. Svarbiausia suvokti, kad visos Jūsų finansinės problemos gali būti išspręstos paprasčiausiu mirktelėjimu.