Internetu gauti vartojimo kreditus darosi vis sunkiau ne dėl to, kad kreditoriai paskolų nebedalina bet kam, o dėl to, kad daugelis lietuvių yra nepavydėtinoje finansinėje situacijoje, kuomet turimos pajamos yra per menkos netgi būtiniausių poreikių patenkinimui. Netgi pirma paskola nemokamai išduodama ne kiekvienam – negaunantys pajamų apskritai turėtų pamiršti skolinimąsi. Patekus į tokią situaciją, kuomet pajamos yra per daug mažos, nereikėtų tikėtis, kad kažkuri bendrovė noriai skolins pinigus. Tuo labiau, kad net ir paskolų bendrovėms šiuo metu nėra lengva – jos pinigus turi skolintis laikantis griežtos tvarkos, o jos nesilaikymas užtraukia baudas, kurios dažniausiai būna didesnės nei suteikiamų paskolų sumos.

Kas liečia skolinimąsi nemokamai, tai finansų ekspertų teigimu, vartotojai turėtų tokius pasiūlymus rinktis išmintingiau. Dabar nesunku apsigauti – kai kurie galvoja, jog nemokamai paskola suteikiama ilgam laikotarpiui, tačiau tas nemokamas periodas trunka viso labo iki trijų mėnesių. Kai praeina toks periodas, kuomet nereikia mokėti įmokų, klientas paskui turi mokėti dideles palūkanas – įmokos būna ganėtinai didelės.

Jeigu imate nemokamą paskolą, tai geriausias sprendimas būtų rinktis kuo ilgesnį skolos grąžinimo periodą, jog įmokos būtų išdalinamos per du ar daugiau metų. Jokiu būdu nerekomenduojama skolintis mėnesiui ar keliems, nes kitaip susidarys didelės įmokos, o jas padengti gali ne visi. Taip pat reikia paminėti, kad nemokamos paskolos nėra išduodamos lengviau – kreditoriai turės paskaičiuoti ar jūs jas išgalėsite grąžinti laiku. Paskola su vekseliu išduodama kiek kitaip.

Pirma paskola nemokamai visada suteikiama tik iki 3 mėnesių terminui – dabar vargu ar rasite kokią nors kredito įstaigą, kuri suteiktų nemokamą kreditą ilgesniam laikotarpiui. Nemokamos paskolos išduodamos naujiems klientams, todėl į šį reikalavimą būtina atsižvelgti. Jeigu kažkokioje bendrovėje prieš porą metų jau skolinotės, tai nesitikėkite, kad toje pačioje kredito įstaigoje jums kas nors išduos nemokamą paskolą. Jos skirtos tik naujiems klientams.

Labiausiai finansų ekspertai siūlo vengti tų kreditorių, kurie nemokamai siūlo pasiskolinti iki 30 dienų. Tai bene brangiausios paskolos. Jūs skolinatės mėnesiui nemokamai, o jeigu po jo skolos negrąžinate, tada esate priversti mokėti neadekvačiai didelį pratęsimo mokestį, kuris skolos sumos niekaip nesumažina.