Sandėlių valdymo sistemų naudojimas suteikia daugybę galimybių augančioms įmonėms, kurios rūpinasi savo turimu inventoriumi. Jos padeda užtikrinti veiklos efektyvumą tiek darbo jėgos, tiek ir vietos aspektu, leidžiant stebėti darbų procesus įvairiuose lygiuose, gerinant produktyvumą ir geriau išnaudojant turimą turtą. Sandėlio valdymas padeda kontroliuoti inventorių, gerinant tikslumą, pralaidumą ir greitį. Valdymo sistemos suteikia įvairiapuses naudas, dalis kurių yra ganėtinai aiškios, o kitos labiau atlieka antraeilius vaidmenis, tačiau yra taip pat pakankamai svarbūs.

Viena iš tokių naudų yra vietos optimizavimas ir veiklos sąnaudų mažinimas. Sandėlių valdymo sistemų pagalba galima optimizuoti sandėlių išdėstymą, analizuojant geriausią turimos vietos išnaudojimą, pagrįstą atliekamomis užduotimis ir medžiagų charakteristikomis. Sandėliavimo sistemose įdiegtas vietos planavimas, naudojamas tam, kad nustatyti kaip geriausiai gali būti išnaudojama turima vieta ir suteikia galimybes sumažinti netinkamai naudojamą vietą ir laiko švaistymą. Inventoriaus matomumas – tai dar viena sandėlių valdymo sistemų suteikiamų naudų. Tai laidžia įmonėms saugiai apskaičiuoti tiekimą ir išvengti užsakymų gražinimų, kas savo ruožtu veda prie labiau patenkintų klientų. Sandėlio sistemų automatizavimas skenerių, RFID ir kitų vietos nustatymo technologijomis, padeda sekti inventorių ir sumažina situacijas, kai prekės yra pamirštamos, pametamos ar padedamos į ne joms numatytą vietą.

Sandėlio valdymo sistemos gali padėti su darbų organizavimu. Įvertinus darbuotojų įgūdžius, jų darbo vietas, naudojamą įrangą ir reikiamas atlikti užduotis, jos parenka tinkamiausius žmonės, geriausiu laiku. Taip yra užtikinama dar viena labai svarbi nauda – darbo jėgos efektyvumas. Jo pagalba galima taip pat optimizuoti laiką, reikiamą nusigauti iš vienos sandėlio vietos į kitą. Taip pat sandėlių valdymo sistemų pagalba galima nesunkiai nukreipti darbuotojus atlikti užduotis, kurios turi didžiausią įtaką jų tikslams, o vadovams padeda pasirinkti tinkamiausią žmogų tam tikroms užduotims atlikti.