Nepaisant pavadinimo, šilumos siurblys turi daug daugiau funkcijų nei vien patalpos šildymas. Jis taip pat užtikrina oro kondicionavimą ir drėgmės kontrolę namuose. Šilumos siurbliai šilumą perkelia, iš vėsios vietos į šiltą ir atvirkščiai, o ne ją generuoja, todėl jie gali šildyti ir vėsinti, sunaudojant žymiai mažiau sąnaudų, palyginus su kitomis tokio tipo sistemomis, pavyzdžiui krosnimis arba centriniais oro kondicionieriais.

Šilumos siurblių tipai

Yra trys pagrindiniai šilumos siurblių tipai: „oras – oras“, „oras – vanduo“ ir „gruntas – vanduo“ (dar kitaip vadinamas geoterminiu šilumos siurbliu. Nepaisant to, kokia sistema pasirenkama, ją turėtų sumontuoti profesionalus šildymo ir vėsinimo technikas, galintis nustatyti namams ir jų klimatui reikalingus parametrus.

„Oras – oras“ šilumos siurblys
Tai yra populiariausias šilumos siurblio tipas. Jis turi dvi dalis: vidinį (oro paskirstytoją) ir lauko bloką (šilumos siurblį). Oras, cirkuliuojantis tarp dviejų įrenginių per vamzdelius, judėdamas pirmyn ir atgal, sugeria ir išskiria šilumą.
Nauji oro šilumos siurbliai gali sumažinti šildymo išlaidas maždaug 50 procentų, palyginti su elektrinėmis krosnimis. Jie taip pat geriau vėsina nei centriniai oro kondicionieriai, todėl namuose visada bus komfortiška šiltaisiais metų mėnesiais.

„Oras – vanduo“ šilumos siurblys
Šilumos siurbliai „oras – vanduo“ sugeria šilumą iš lauko oro ir perduoda šią energiją buitinio karšto vandens tiekimui, radiatorių bei grindų šildymui. Sistemos privalumai: galima naudoti ištisus metus, naudojamas neribotas šilumos šaltinis (oras), paprastai montavimas yra pigesnis, lyginant su kitomis šildymo sistemomis.

• „Gruntas – vanduo“ šilumos siurblys
Geoterminiai šilumos siurbliai pasiekia didelį efektyvumą, perduodami šilumą tarp namo ir žemės arba netoliese esančio vandens telkinio. Nors jų įrengimas kainuoja brangiau, geoterminių šilumos siurblių eksploatacijos išlaidos yra mažos, nes yra naudojamasi pastoviomis grunto arba vandens temperatūromis. Tokio tipo siurblys gali sumažinti energijos naudojimą net 30 – 60 proc. bei efektyviai kontroliuoti drėgmę.