Galvojate kiek jums kainuos sodybos nuoma? Norite išleisti kuo mažesnę pinigų sumą? Iš pradžių reikėtų žinoti, kad pigiausios kaimo turizmo sodybos nebūtinai pasiūlys geriausias apgyvendinimo paslaugas. Jaukūs apartamentai kainuoja gana nemažai, o kainos kyla net ir tuo atveju, jeigu pro langus atsiveria nuostabus gamtovaizdis. Pigesnes paslaugas siūlančios sodybos ne visada siūlo aukščiausios kokybės paslaugas. Dėl šios priežastis reikėtų kruopščiai vertinti kiekvienos sodybos pasiūlymus. Jeigu jūsų tikslas yra puikiai praleisti laiką, tuomet atostogoms nereikėtų gailėti pinigų. Žinoma, svarbiausia yra tai, kad sodybų nuoma visada kainuoja pigiau nei poilsis Palangoje ar kituose brangiuose Lietuvos kurortuose.

Renkantis sodybą, patartina iš pradžių pasidomėti ką ji siūlo. Tai liečia ne tik patogumus. Nesvarbu, kad apartamentai galbūt bus labai prašmatnūs, bet kas iš to, jeigu tokioje vietoje nebus ką veikti? Labiausiai reikėtų pasižiūrėti į siūlomų pramogų sąrašą. Jeigu ketinate atostogaudami užsiimti aktyvia veikla, tuomet reikėtų rinktis tokias sodybas, kurios labiau propaguoja aktyvų laisvalaikį. Ten dažniausiai siūlomos vandens pramogos bei kiti su sportu susiję užsiėmimai. Turėkite galvoje, kad pramogos yra vienas svarbiausių akcentų, kuris gali tiesiogiai daryti įtaką sodybos nuomos kainai. Matote, jeigu sodyba gali pasiūlyti labai platų pramogų sąrašą, tai įprasta, kad ji nustatys ir didesnę nuomos kainą. Tuo labiau – tokios sodybos gali būti netgi užimtos visai vasarai.

Sodybos turėtų būti rezervuojamos, nes tik tai garantuos, kad vėliau neteks gaišti laiko ieškant kitų vietų. Trumpai tariant, jeigu galvojate, kad vietą kažkurioje sodyboje galėsite užsisakyti bet kada, vadinasi smarkiai klystate. Taip nebūna. Dar prieš prasidedant vasarai kai kurios sodybos užimtumą užpildo net 80 procentų visai vasarai. Taip nutinka dėl to, kad vietos yra rezervuojamos.

Jeigu norite išvengti visų nesklandumų, patartina sodyboje esančius apartamentus rezervuoti iškart vos tik randate geriausią variantą. Tokiu būdu būsite garantuoti, kad norimam laikotarpiui viską gausite kaip planavote. Net jeigu planai ir pasikeistų, rezervaciją tiesiog atšauksite ir tiek. Rezervacijos procedūromis būtina pasidomėti atskirai, nes kitur gali tekti mokėti mokesčius.