Koks turi būti laikrodis? Nėra paprasto ir universalaus atsakymo į šį klausimą. Juk vienas žmogus skiria pusšimtį eurų, o kitas dairosi daikto už keturženklę sumą. Tačiau pasidairę po vokiškų produktų lentynas pirkėjai sutinka – vokiški laikrodžiai verti simpatijų.

Nuostabus dizainas

Vokiški laikrodžiai išsiskiria įvairiais privalumais. Kaip parašyta pavadinime, pirmiausia verta pagirti estetinę plotmę, nes dizainas pelnęs daug simpatijų.

Bene pagrindinis elementas yra minimalizmas. Ši sąvoka nereiškia, kad laikrodis bus nuobodus. Tačiau kiekvienas dizaino sprendimas apgalvotas. Nei ciferblatas, nei pats korpusas neapkrautas, bet atrodo energingai, pagauliai.

Džiugu, kad neapsiribojama vienu šablonu. Yra ir įvairių proporcijų, ir visokių spalvų laikrodžių. O ir ciferblato „išplanavimas“ kaskart vis kitoks.

Lūkesčius patenkinanti įvairovė

Kitas malonus dalykas – lūkesčius patenkinanti įvairovė. Vykstate į parduotuvę, tikitės, kad joje bus kokie penki ar šeši vokiški laikrodžiai, bet randate gerokai daugiau. Vokiški laikrodžiai tiesiog puošia vitrinas.

Svarbu, kad kiekvienas pirkėjas gali pasirinkti tai, kas atrodo priimtiniausia, kas labiausiai patinka. Dažnai netgi nutinka taip: užsukama pasižvalgyti ir renkamasi ne tik iš vokiškų, bet ir iš kitokių produktų. O jų šiais laikais nestinga. Japoniški, šveicariški ir kitų šalių gamintojų laikrodžiai stulbina.

Kuo šioje įvairovėje pradžiugina vokiškas gaminys? Kaip jau aptarta, dizainas nepaprastas. Būna daiktų, kurie „visai nieko“. Būna tokių, kurie lyg ir dailūs. Yra tikrai gražių. Ir yra labai (neabejotinai) gražių. Šiai kategorijai priklausytų, pavyzdžiui, „Zeppelin“ gamintojų darbo vaisiai. T. y. vokiškos kilmės laikrodžiai.

Įvairovė pirkėjams palanki ir dėl kainų. Apie tai – kitoje pastraipoje.

Lūkesčius patenkinanti kaina

Štai ir kita pastraipa. Čia būtų gerai pasakyti, jog laikrodžių rinka, ypač vertinant globaliai, yra spalvinga. Ne tik todėl, kad skiriasi apyrankių spalvos. Ne tik todėl, kad ciferblatai juodi, balti, mėlyni… Tai kodėl dar? Todėl, kad apsiperkant galima išleisti kelias dešimtis eurų arba keliasdešimt tūkstančių – viskas pagal kišenę ir norus.

Vokiškų laikrodžių lentynoje kainos dažnai stebina gerąja prasme. Tikisi žmogus, kad prekė kainuos pusę tūkstančio, bet paaiškėja, kad suma tris kartus mažesnė. Ir kaip nesidžiaugsi!

Šedevrai

Puikiems daiktams apibūdinti vartojamas žodis „šedevras“. Čia jis irgi puikiai tinka. Ir vyriškų, ir moteriškų laikrodžių kategorijoje pavyksta rasti tai, kas atrodo kaip šedevras, veikia kaip šedevras ir iš tikro yra šedevras.

Tai galioja ne tik vokiečių gamybos laikrodžiams, bet ir produktams iš kitų šalių. Vis dėlto kai kurie gamintojai turi tvirtą identitetą, nemažai patirties ir laikosi savo nuostatų. Taip sukuriami „Zeppelin“ ir kiti vokiški stebuklai.

Apibendrinant galima teigti, jog vokiški laikrodžiai pasižymi ne viena teigiama savybe. Jie pagaulūs dizainu, yra aukšto estetinio lygio. Kadangi gausu įvairių modelių, pirkėjai aptinka tai, kas tampa mielu aksesuaru kasdien ar per šventes. O kaina… Kaina irgi sulaukia ženklo, kuris vadinamas liuksu. Geriausias dailių bei kokybiškų laikrodžių pavadinimas – šedevras.